Altıncısı Düzenlenen Ülke Sunum Yarışması

Yarışma Programı

Ön Başvuru Tarihi : 21 Aralık 2021 - 10 Şubat 2022

Asıl Başvuru ve Sunum Gönderme : -

Kabul Edilen Başvuruların Açıklanması : -

Ülke Sunumlarının İzlenme Tarihleri : -

Finale Kalanların İlanı : -

Final Programı ve Kazananların İlanı: *Net tarih daha sonra açıklanacaktır.

Yarışmaya katılacak olanlar web sitemiz üzerinden BAŞVURU FORMUNU doldurduktan sonra sunumlarını bilgi@gencticaretkoprusu.com adresine gönderebilirler.

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve örnek sunum dosyalarına aşağıdaki PDF dosyalarından ulaşabilirsiniz.

Yarışma Hakkında

Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 6. Genç Ticaret Köprüsü Ülke Sunum Yarışması’na İlişkin kriterler aşağıda sunulmuştur.

Yarışma Kuralları:

  • Yarışma için başvurular web sitedeki Başvuru Formundan yapılacaktır.
  • Yarışma şartları ve örnek sunumlar gencticaretkoprusu.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.
  • Yarışma yurtdışından Ülkemize gelmiş öğrenciler için düzenlenmektedir.
  • Yarışmaya sadece SAÜ ve SUBÜ öğrencileri katılabilir.
  • Başka şehirde okuyan öğrenciler başvuramamaktadır.
  • Ülke Sunumları PowerPoint yada Prezi programıyla yapılmalıdır.
  • Yarışmaya en fazla 2 kişilik ekip halinde katılabilir ancak sunumları bir kişi tarafından yapılması gerekmektedir.
  • Yarışmaya katılacak olan öğrenciler GTK tarafından belirlenecek olan eğitimlere katılma zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Eğitime katılan tüm katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.
  • Sunumlar en fazla 20 dakika sürecek ve ticarete muhatap olacak ürün projeleri sunulacaktır.
  • Finale kalan yarışmacılar 10-15dk sunacaklardır.
  • Türkiye ile Ülkeniz arasında ticari fırsatlara imkan sağlayabilecek ürünlerin incelenmesi gerekmektedir.

 

Sunumlarda bulunması tavsiye edilen bilgiler şunlardır:

  • Genel Bilgiler: Siyasi Yapı, Genel Ekonomik Görünüm
  • Sektörler: Tarım, Sanayi, Turizm, Enerji, Ulaştırma ve İletişim.
  • Ülkenin Dış Ticareti: İthalat Yaptığı Başlıca Ülkeler, İthalatında Başlıca Ürünler, İhracat Yaptığı Başlıca Ürünler, İhracatında Başlıca Ürünler
  • Yatırımlar: Doğrudan Yabancı Yatırımlar
  • Türkiye ile Ekonomik ve Ticari İlişkiler: Türkiye ile İkili Ticaret, Türkiye’nin İlgili Ülkeden İthalatında Başlıca Ürünler, Türkiye’nin İlgili Ülkeden İhracatında Başlıca Ürünler
  • Türkiye ile İşbirliği İmkanları
  • Diğer Faydalı Bilgiler
  • İletişim
  • Sunumlarda kullanılan bilgilerin güvenilir ve doğru kaynaklardan temine dikkat edilmelidir. Kaynaklar belirtilebilir.
  • Yarışmayla ilgili detaylı bilgileri bilgi@gencticaretkoprusu.com adresine mail atarak yada görevli kişilerden bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yarışma ile ilgili tüm sorularınız için internet sitemizden http://www.gencticaretkoprusu.com yada -mailadresimizden bilgi@gencticaretkoprusu.com bizimle irtibata geçebilirsiniz. Instagram Sayfamiz: @gencticaretkoprusu  

 
Tüm katılımcılarımıza şimdiden başarılar diler, yarışmanın Türkiye ve sunduğunuz Ülkeleriniz adına hayırlı sonuçlara vesile olmasını dileriz.

 

 

 

 

 

History

Finale Kalan Sunumlar

Fotoğraf

2017 Yılı Finale Kalan Sunumlar

  1. 1. Pakistan - Faris bin Sajjad
  2. 2. Endonezya - Alfaruq El Abdülaziz
  3. 3. Mali - Hamza Dhikate

Fotoğraf

2018 Yılı Finale Kalan Sunumlar

2018 - Finale Kalan Sunumlar

 

1. Mali - Hamzatou DİAKİTE

2. Bangladeş - Ejaz KADRY

3. Sudan - Fawzia A. ABDULLA

 

Sunumları aşağıdaki alan üzerinden inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf

2019 Yılı Finale Kalan Sunumlar

2019 - Finale Kalan Sunumlar

1. Fas - Khawla KHALED 

2. Bangladeş - Mahmudul HASAN 

3. Kazakistan - Mukhitzhan RAKHMANOV

Sunumları aşağıdaki alan üzerinden inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf

2021 Yılı Finale Kalan Sunumlar

2021 - Finale Kalan Sunumlar

  1. 1. Moğolistan -        Nyamjargal Enkhbayar 
  2. 2. Hindistan -          Mohammad Rafay 
  3. 3. Bosna Hersek -    Harun Suljagic
  4. 4. Arnavutluk -        Alican Ulaj 
  5. 5. Kazakistan -        Rauan Khoze-Diassov 

 

Sunumlara linkten ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/drive/folders/1SdoisGlMDh6XYI2BPLUK8fKXHH5zChBK?usp=sharing

Fotoğraf

2022 Yılı Finale Kalan Sunumlar

  1. 1. Küzey Makedonya - Ana Jakimovska 
  2. 2. Pakistan - Sisa Sindh
  3. 3. Kazakistan - Yussuf Kenzhetegi
  4. 4. Arnavutluk - Jasmin Strazimiri
  5. 5. Endonezya - Sayyid Ramadhan Ash Shiddiqie